הדרכות שילוב

כיום, במסגרת החינוך הרגיל משולבים ילדים רבים עם צרכים מיוחדים, ויש לכך יתרונות רבים בהתפתחות הילד וקידומו. שילוב במסגרת רגילה מהווה מסגרת מלמדת, מעשירה ומהווה מודל לחיקוי לכל ילד. הדבר אמנם מצריך מהילד להסתגל לשינויים ואתגרים בסדר היום, לבצע את המשימות שנדרשות באותה סביבה ולנהל אינטראקציה עם מספר רב של ילדים, אך אימון יומיומי וליווי הילד בסיטואציות המאתגרות, יאפשרו למידה והטמעה בסביבה המשלבת.

כדי שאתגר השילוב יצליח והילד יפיק את המירב מהשילוב, נדרש תיאום ושיתוף פעולה בין ההורים, המשלב/ת והצוות החינוכי, והדרכה וליווי מקצועי באופן תדיר תוך כדי הצבת יעדים מוגדרים.

מרכז מבטים מספק מענה מקיף לשילוב הכולל: 

הכשרה של המשלב/ת בתחילת השילוב ומתן ידע על הלקות והקשיים של הילד, הגישה החינוכית של המרכז הרואה את הילד כחלק בלתי נפרד מהמסגרת ומסייעת לו בכל דרך להצליח.

הדרכה וליווי צמוד למשלב/ת לכל אורך השנה בפגישות קבועות מחוץ למסגרת השילוב, במטרה להציב יעדים חדשים בכל פגישה, וזמינות למענה טלפוני לשאלות דחופות. 

הדרכה והכוונה להורים כיצד לצלוח את השילוב מבחינה חברתית מול הורי ילדי המסגרת הרגילה, וניהול שעות אחר הצהרים, וגם התנהלות חיובית מול הגורמים השונים בשילוב.

הדרכה לצוות החינוכי, אנו מגיעות למסגרת החינוכית בעת הצורך, מדריכות את הצוות ומעדכנות במטרות שהצבנו לילד, נעזרות בצוות לקבל מידע על הילד והתאמת המטרות, ובעיקר מלוות ונותנות מענה מקצועי ותמיכה.

במידה והנכם שוקלים לשלב את ילדכם ורוצים לקבל מידע וחוות דעת בנושא צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.