ההבדל הוא בגישה!

ההבדל הוא בגישה!

אחרי האבחון של הבן שלנו החלטנו לחפש סוגים שונים של טיפולים. האופציה שהמליצו לנו רשויות – היא מילמן ואופציה נוספת פרטית – מבטים.
התחלנו כמעט בו זמנית בשני המקומות וההבדל בגישות היה בולט!
אנחנו לא התחברנו לגישה של מילמן (להתאים את העולם לילד) – נתנו לו לעשות שם הכל ובעיות התנהגות רק החמירו וכל הזמן אמרו לנו לחכות ולתת לו זמן (שהיה מאוד יקר לנו לבזבז אותו ככה).
במבטים הבטיחו לנו שינוי! וזה היה מאוד מוזר ומחשיד מצד אחד (כי בשום מקום אחר אף אחד לא מבטיח לכם כלום).
אבל מצד שני החלטנו שעדיף לנסות ואולי לגלות שזה לא מתאים מאשר לא לנסות בכלל.
ההפתעה הגיעה כבר בטיפול השני! מהתחלה הציבו לו גבולות שהוא היה כל כך זקוק להם, דרשו ממנו להרים מבט ולא ניסו להתאים את העולם לצרכים שלו אלא להפך.
מהטיפול הראשון ראינו שמרכז עובד בצורה מאוד מקצועית! לא מבזבזים זמן כדי לחכות ולתת לו זמן וכו'.
שעה וחצי עבודה אינטנסיבית (כמובן בצורה של משחק).
כל שיעור נקלט ותמיד עוברים על קלטות לצורך זיהוי קשיים ושיפור שיטת העבודה במהלך הטיפול. כל חודש עושים סיכום ורואים התקדמות! צוות המרכז מאוד מקצועי, מתייחסים לכל שאלה/דאגה/בקשה, יודעים לעבוד עם ילדים בדרישה ובלי לפגוע בכבוד שלהם.
אנחנו מטופלים במרכז כבר שנה וחצי ואי אפשר לתאר איזה שינוי עבר ילד בתקופה הזאת! הוא נגמל מטיטולים, התחיל לדבר, מסתגל לשינויים, קשר עין מאוד איכותי, מתעניין בסביבה ומשתף פעולה, מסוגל לשבת לאורך זמן ולבצע מסימות מורכבות, בעיות התנהגות פחתו ועוד.
בזכות הטיפולים במרכז מבטים ילד נכנס לשילוב בגן רגיל (שזה חלום של כל הורה).
אין ספק שהדרך עוד ארוכה ומאתגרת אבל נכון לעכשיו אי אפשר להתווכח עם העובדה שלפני שנה וחצי קיבלנו החלטה הכי נכונה עבור הילד שלנו!

אמא לילד בן 5