מכתב הערכה למבטים

מכתב הערכה למבטים

זה זמן מה שאנחנו רוצים לכתוב בשבחו של המרכז הקסום הזה, שנמצא במרחק של כשעה ורבע צפונית למקום מגורינו במרכז הארץ, על מנת לשתף מחוויותינו החיוביות ובתקווה לסייע למשפחות אחרות שמחפשות את הכלים והדרך האולטימטיבית להתמודד עם ילד/ה על הרצף האוטיסטי. סוף שנת הלימודים זו הזדמנות טובה לסכם את הדברים ולהודות לכל צוות מרכז "מבטים" ומקימת המרכז, הגב' רחל צור-המברה.
ההיכרות שלנו, או יותר נכון המסע המופלא לקידום הבן שלנו (כיום בן 6.5), עם המרכז החלה לפני כ-4 שנים, זמן קצר לאחר ש'זכינו' לצרף את צמד האותיות ASD למשפחתנו, בזמן שהותנו בשליחות מחוץ לגבולותיה של ישראל. לאחר האבחנה, התחלנו לחפש ולשאול במקום מגורינו וגם בארץ – על תכנית טיפול יעילה שתסייע לקדם את בננו (שהיה דובר אנגלית בלבד). הוא היה צעיר מאד, ומקריאת מחקרים ובלוגים אינספור הבנו שזוהי תקופה קריטית וחשוב לקדם אותו ככל האפשר. חיפשנו בכל פינה והפכנו כל אבן, ניסינו טיפולים שונים, עד שדרך המלצות, הגענו אל מרכז "מבטים" בקרית אתא. זוהי נקודת המפנה מבחינתנו. זהו השלב, שבו יצאנו לדרך חדשה והמרכז הפך לבית נוסף עבורנו. בליווי צמוד של רחל וצוות המטפלים המסור, ליווי שהחל בצורה מקוונת (מפאת המרחק הגיאוגרפי) וממשיך עד היום כביקורים דו-שבועיים במרכז (לאחר חזרתנו ארצה) אנחנו רואים את ההתקדמות המתמשכת. כשהבן שלנו משיג יעד, הצוות מעדכן מטרות חדשות ומאתגרות יותר כך שתמיד יש לאן לשאוף ולהתקדם.
הרב שלמה קרליבך אמר בזמנו "כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו".
ללא צל של ספק, צוות "מבטים", מאמין בכל ילד/ה המטופל/ת במרכז וזוהי נקודת ההתחלה המשמעותית ביותר לילדים הללו, בעיקר כשלא תמיד מערכת החינוך יודעת לסייע, להכיל ואף להאמין ביכולות שלהם. צוות המרכז והעומדת בראשו, עוסקים יום יום במלאכת קודש של ממש עם המון תבונה ורגישות, סבלנות ויכולת הכלה אינסופית ואנחנו מודים ומברכים על ההיכרות על כל אחד ואחת במרכז.

על אף הקשיים הלוגיסטיים (מרחק גיאוגרפי, זמן נסיעות למרכז) והכלכליים – מבחן התוצאה מוכיח שהמאמצים מוצדקים!
בשנה האחרונה, שנת ההתאקלמות של בננו בארץ (התאקלמות שפתית ותרבותית בנוסף לתקשורתית) הייתה 'רכבת הרים' של ממש עבורו ועבורנו. שנה שלוותה בלא מעט קשיים ותסכולים, התלבטויות ודאגות וללא התמיכה והסבלנות של רחל וצוות המרכז, סביר להניח שלא היינו מצליחים לשמור על שפיותנו ואמונתנו שהכל אפשרי !!!
לפני שנחתום את מכתבנו, אנו רוצים לפנות בנימה אישית יותר למטפלות הקבועות של בננו – ענבר וליאת – תודה לכן על שנה מעשירה ומקדמת מבחינה אקדמית, חברתית ואישית. תודה לכן על החיוך מאיר הפנים והחיבוק החם בכל ביקור של בננו במרכז. המשיכו ביחד עם כל יתר חברי הצוות בעשייה המבורכת הזו ואין ספק שתצליחו לשנות את העולם, לפחות עבור הילדים המיוחדים ומשפחותיהם!!!
מאחלים לכם קיץ מהנה וכייפי ומצפים להמשך עשייה ושיתוף פעולה בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה!

אימא מרוצה