שלב ההערכה

איך מתחילים בטיפול?

הטיפול במרכז מבטים נבנה עבור כל ילד בהתאם להתפתחות המנטלית שלו ללא קשר לגיל או לאבחנה שלו. בהתאם להתנהגויות אותן הוא מפגין במהלך פעילות הדדית משותפת ובהתאם לרמת ההבנה שלו ולהיקף ההכוונה והעזרה לה הוא זקוק כדי ללמוד.
כתיבת תוכנית מותאמת, מדויקת ומקיפה דורשת מומחיות, כלים אבחוניים והכרות מקדימה עם הילד ומשפחתו והבנת הרקע לקשיים.
טרם הפגישה עם הילד נשלח להורים שאלון מובנה ובו מספר שאלות העוסקות בתחומי התוכן של הילד ותחומי העדפותיו, בהתאם למענה נבנית עבורו הפגישה הראשונה.


הפגישה הראשונה עם הילד מתבצעת במרכז מבטים ובנוכחות מנהלת המרכז, הגב' רחל צור המברה. הפגישה הנה למשך שעה, ובה מציגים לילד משחקים ופעילויות מגוונות במגוון רחב של מצבים ובמטרה לבחון את התגובות של הילד, בהתאם לכל סיטואציה ולהעריך את כישוריו במספר היבטים: תקשורת, הבנה, הדדיות, שפה, וקשב.


לאחר הפגישה עם הילד מתקיימת פגישת הורים ללא הילד. בפגישה נאסף מידע אודות התפקוד של הילד בבית, כישורי החיים שלו, הגישה החינוכית של ההורים, וכן נערכת שיחה רחבה אודות קשיים ההתנהגות של הילד והקשים אותם חווה במצבים מתסכלים ומה הרמה התקשורתית שלו להביע את עצמו והרמה התפקודית להרגיע את עצמו ולמצוא אלטרנטיבית.
בתום שתי הפגישות ובהתבסס על הידע והניסיון הרב של מנהלת המרכז, נכתבת תוכנית טיפול חודשית, עם מטרות ברורות ויעדים קצרי טווח, לצד פירוט מקיף של אסטרטגיות הטיפול שמותאמות לילד בהתאם לרמה אותה מציג. וכן נקבעת האינטנסיביות הנדרשת , התדירות המפגשים, כמות המטרות בכל מפגש וכדומה.


אשמח לפגוש את הילד שלכם ולסייע לכם לקדם אותו
הנכם מוזמנים כבר עכשיו ליצור קשר ואחזור אליכם בהקדם.