מי אנחנו

אודות מרכז מבטים

"מרכז מבטים" הינו מרכז המטפל בילדים בעלי קושי באחד או יותר מתחומי ההתפתחות, ובפרט ילדים על הספקטרום האוטיסטי. (ASD) המרכז הוקם בשנת 2013 על ידי מנהלת המרכז, רחל צור המברה, במטרה לתת להורים וילדים את היכולת להתקדם ולהתפתח ולהפוך את הבלתי אפשרי למציאות.
המודל הטיפולי המיושם במרכז הנו מודל ייחודי, שפותח על ידי מנהלת המרכז ומבוסס על הידע הרב שלה בתחום ניתוח התנהגות יישומי, ניסיונה הרב בטיפול וליווי משפחות עם קשיים התפתחותיים ואוטיזם (ASD), ועל היותה חוקרת אוטיזם ודוקטורנטית בתחום. רחל מביאה עמה חדשנות מחקרית, אישיות כובשת , נחישות ויכולת סוחפת לתת להורים תקווה, ולצוותים ידע והנחייה להשגת תוצאות אופטימליות עבור כל ילד.
לאחר תהליך ראשוני של הערכה ישירה עם הילד ושיחת הורים נבנית תוכנית התערבות שמתמקדת בכל תחומי ההתפתחות. ונבנית בשלבים כך שכל שלב נלמד, טרם התקדמות לשלב הבא. הלמידה נעשית באופן מדורג ופירמידאלי ונעשה מעקב מתמיד על עקומת הלמידה של הילד והשגת היעדים שהוצבו, מטרת הטיפול הנה להביא את הילד למסוגלות עצמאית ,ללמידה מהסביבה תוך כדי היותו - לומד פעיל, ערני וקשוב.
הטיפול מיושם במסגרת של 1:1 כאשר ההורה נוכח ולמד מהמפגשים, ובהמשך הטיפול משלב למידה במסגרת של 1:2 או 1:3 מטפלת אחד עם מספר ילדים.
בנוסף למפגשי הטיפול עם הילד מתקיימות פגישות הורים אישיות. בפגישות אלו ההורים מקבלים ידע רחב להבנת הלקות ההתפתחותית של ילדם, ניתן מענה יישומי לקשיים המופיעים בבית, ניתנות אסטרטגיות לקידום הילד בסביבה הטבעית ונקבעות מטרות מחודשות לאחר כל פגישה. בנוסף נעשית חשיבה משותפת עם ההורים בהתאם לכל אתגר בחייהם המשותפים עם הילד וסיוע ליצור שיח משותף עם הצוותים במסגרות החינוכיות בהן הילד לומד.